نشت شیر از نوک پستان‌ها در دوران بارداری

برخی از خانم‌ها در دوران بارداری متوجه ترشح و نشت شیر از نوک پستان‌های خود می‌شوند؛ نشت شیر در دوران بارداری، پدیده‌ای بسیار شایع است.

پستان‌ها در دوران بارداری و هفته‌ها یا ماه‌ها قبل از زایمان شروع به تولید شیر می‌کنند.

نمای کلی

ماده‌ای که خارج می‌شود، آغوز یا کلستروم نام دارد. این ماده بسیار غلیظ بوده و به رنگ زرد است. آغوز، اولین شیری است که پستان‌ها در هنگام آماده‌سازی خود برای تغذیۀ نوزاد تولید می‌کنند. نشت شیر طبیعی بوده و نگران‌کننده نیست.

نشت شیر به لباس در دوران بارداری می‌تواند دردسرهای زیادی ایجاد کند. می‌توانید یک عدد دستمال یا یک پد جاذب در سوتین خود قرار دهید تا مانع از آلوده‌شدن لباس‌تان شود. پدهای جاذب را می‌توانید از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های آرایشی‌بهداشتی تهیه کنید.

  • checked-2
    ممکن است پزشک در مورد علائم‌تان از شما سوال کند و نواحی مختلف قفسۀ سینه و شکم را به آرامی فشار دهد تا ببیند که درد دارید یا خیر.

نیاز به مشاوره درمورد بارداری دارید؟

همکاران ما در آزمایشگاه نانو ارومیه با شماره تلفن‌های ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۳ و ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۶ و یا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۴۸۰۵۲۷۲۴ منتظر دریافت سؤالات و رزرو وقت آزمایش و راهنمایی شما عزیزان هستند.

همچنین در آزمایشگاه نانو برای دریافت نتیجه آزمایش، نیازی به مراجعه حضوری نیست و در صورت درخواست، نتیجه به‌صورت الکترونیکی به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

در صورت وجود خون در مایع نشت‌شده از پستان، با ماما یا پزشک عمومی صحبت کنید.

بعد از زایمان و در صورت تغذیۀ نوزاد با شیر مادر، احتمالاً هم‌چنان نشت شیر از پستان‌ها ادامه پیدا کند.

  • naNO-ATTENTION

    برخی از خانم‌های باردار تا ۲ سال پس از قطع شیردهی هم‌چنان به تولید شیر ادامه می‌دهند.

سایر مقالات مرتبط بخش عوارض دوران شایع بارداری

چارت مراحل بارداری

با مقالات تخصصی بارداری در کنار شما عزیزان هستیم دیگر لازم نیست نگران چیزی باشید ، مرحله به مرحله از پیش از بارداری تا حتی بعد از تولد فرزندتان شما راهنمایی ما را خواهید داشت. همکاران ما در آزمایشگاه نانو ارومیه با شماره تلفن‌های ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۳ و ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۶ و یا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۴۸۰۵۲۷۲۴ منتظر دریافت سؤالات و رزرو وقت آزمایش و راهنمایی شما عزیزان هستند. 

در آزمایشگاه نانو برای دریافت نتیجه آزمایش، نیازی به مراجعه حضوری نیست و در صورت درخواست، نتیجه به‌صورت الکترونیکی به تلفن همراه شما ارسال خواهد شد.