مدیر و مؤسس آزمایشگاه نانو

دکتر معصوم غلامی

دکتر معصوم غلامی مؤسس و مدیر آزمایشگاه نانو، پزشک علوم آزمایشگاهی و یکی از متخصصان مطرح و باسابقه علوم آزمایشگاهی در استان آذربایجان‌غربی است که سابقه علمی و اجرایی ۲۵ ساله در بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی در زمینه علوم آزمایشگاهی دارد.

 • فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال ۱۳۷۴

 • عضو انجمن علمی دکترای علوم آزمایشگاهی

 • مؤسس و مدیر آزمایشگاه دکتر غلامی در نقده از سال ۱۳۷۶

 • مدیریت پاراکلینیک و آزمایشگاه بیمارستان شهید عارفیان ارومیه از سال ۱۳۷۴

   

تماس مستقیم با دکتر غلامی:

  آزمایشگاه پاتوبیولوژی نانو به لطف الهی و با همفکری جمع کثیری از اساتید، مهندسان، و متخصصان علوم آزمایشگاهی پس از مدت‌ها تحقیق و کوشش، در اواخر سال ۱۳۹۷ افتتاح گردید. تلاش کرده‌ایم کلیه مراحل طراحی، ساخت، تأمین تجهیزات آزمایشگاهی، نیروی انسانی، و مدیریت این آزمایشگاه مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا باشد، و مفتخریم که تا به امروز توانسته‌ایم ولو با صرف وقت و هزینه بیشتر، این مهم را تا حد زیادی به انجام برسانیم.

  یکی از اصول مد نظر در راه‌اندازی آزمایشگاه نانو، نهادینه کردن اهمیت تست‌های سلامت در افکار عمومی است؛ مسئله‌ای که متأسفانه در ایران به درستی آموزش داده نشده و بر اثر غفلت از آن، شاهد شیوعِ بیشترِ انواع بیماری‌ها، و صرف هزینه‌های جانی و مالی فراوان در کشورمان هستیم.

  آزمایش‌های تشخیصی و طبی، یکی از ابزارهای مهم برای زیستن سالم‌تر و طولانی‌تر هستند. در اغلب بیماری‌ها تشخیص به‌موقع بیماری، امکانِ درمان و یا مدیریت عوارض آن را بیشتر می‌کند. انجام بسیاری از آزمایش‌ها می‌تواند وجود یک بیماری را پیش از بروز اولین علائم آن نشان دهد؛ و در نتیجه بیماری آسان‌تر، با صرف هزینه کمتر، و بدون ایجاد صدمه به بیمار درمان گردد. انجام منظم معاینات پزشکی و آزمایش‌های دوره‌ای برای تشخیص فشار خون، کلسترول، و بسیاری علائم دیگرِ بیماری‌ها می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در بهبود سلامت جامعه ما داشته باشد. از این رو سازمان‌های بهداشتی در اکثر کشورها، انجام سالانه یک بار چکاپ را به شهروندان خود توصیه می‌کنند.

  به همین منظور و برای آگاه‌سازی هم‌وطنان عزیز درباره کمّ و کیف آزمایش‌های طبی، کانال اطلاع‌رسانی آزمایشگاه نانو توسط تیم تولید محتوای این مجموعه راه‌اندازی شده و به این کار اختصاص داده شده است.

  از دیگر اهداف راه‌اندازی آزمایشگاه نانو، ایجاد بستر تحقیقاتی و همکاری‌های آکادمیک در زمینه تحقیقات مشترک بالینی آزمایشگاهی است. این مجموعه و کلیه امکانات و تجهیزات آن، آماده همکاری با اساتید دانشگاهی، محققان و مراکز تحقیقاتی هستند.

  رعایت اخلاق حرفه‌ای و التزام به رسالت پزشکی، از اساسی‌ترین اصول کاری آزمایشگاه نانو و تیم اجرایی آن است. در همه مراحل این راه، تمام توان و امکانات خود را برای ارائه خدماتی متمایز به کار می‌گیریم و در این راه شنوای پیشنهادها و انتقادات شما عزیزان هستیم.

  در تمام طول خدمت خود در عرصه سلامت، همواره پذیرای نظرات تخصصی اساتید و همکاران گرامی در سطوح مختلف بوده‌ام و امیدوارم کماکان در آزمایشگاه نانو نیز از آرای آنان برای بهبود خدمات این آزمایشگاه بهره‌مند باشم. همچنین بر خود لازم می‌دانم از تلاش‌های بی‌شائبه تیم مدیریت و پرسنل زحمت‌کش آزمایشگاه نانو تقدیر کنم.