آزمایش‌های تشخیص طبی

آزمایش‌های تشخیص طبی، روش‌هایی برای جمع‌آوری داده‌های آزمایشگاهی با دقت بالا برای شناسایی یا تأیید وجود علائم یک بیماری در یک شخص هستند تا در صورت تشخیص بیماری، پزشک معالج بتواند روش درمانی به‌موقع و مناسب برای بیمار تجویز کند.

بیشتر تست‌های روتین و تخصصی قابل‌انجام در آزمایشگاه‌های پاتوبیولوژی در این دسته قرار می‌گیرند و بر اساس روش انجام و هدف آزمایش، به دسته‌بندی‌های مختلف تقسیم می‌شوند.

هماتولوژی

هماتولوژی شاخه‌ای از پزشکی است که به مطالعه، تشخیص، و درمان بیماری‌های بافت خون به‌عنوان یک بافت همبندیِ تخصص‌یافته می‌پردازد.

هماتولوژی

هورمون‌شناسی

هورمون‌ها نقش بسیار مهمی در تنظیم عملکرد بدن انسان دارند و سنجش مقدار آنها در خون، از مؤلفه‌های مهم در تشخیص برخی از بیماری‌هاست.

هورمون‌شناسی

بیوشیمی

بیوشیمی، مطالعه فرآیندهای شیمیایی در ارگانیسم‌هاست و انجام آزمایش‌های آن برای تشخیص بسیاری از بیماری‌ها و نارسایی‌ها ضروری است.

بیوشیمی

میکروبیولوژی

میکروبیولوژی به مطالعه شکل، ساختمان، متابولیسم و ویژگی‌های موجودات زنده ذره‌بینی می‌پردازد و رابطه آنها را با بیماری‌ها مورد بررسی قرار می‌دهد.

میکروبیولوژی

سرولوژی

سرولوژی علم مطالعه سِرم خون و مایعات بدن است و آزمایش‌های آن برای سنجش سیستم ایمنی و تشخیص بیماری‌های عفونی طراحی شده است.

سرولوژی

ایمونولوژی

ایمونولوژی، علم شناخت و بررسی سیستم‌های ایمنی بدن است که به واکنش ایمنی جانداران در برابر آنتی‌ژن‌های بیگانه و روند ایجاد مصونیت می‌پردازد.

ایمونولوژی

HPLC

HPLC یک تکنیک پیشرفته، و از پرکاربردترین روش‌های کروماتوگرافی است که از آن برای جداسازی و شناسایی مواد و ترکیبات مختلف استفاده می‌شود.

HPLC

فلوسایتومتری

فلوسایتومتری روشی قدرتمند در شناسایی و طبقه‌بندی سلول‌ها، با بررسی عبور سوسپانسیون با جریان لامینار از فلوسل و مقابل نور لیزر است.

فلوسایتومتری

انگل‌شناسی

انگل‌شناسی علمی است که به مطالعه شکل، سیر تکامل، و سرایت انگل به انسان و حیوان می‌پردازد، که عامل برخی از بیماری‌های مهم انسانی است.

انگل‌شناسی
مزایای انجام آزمایش‌ها در

آزمایشگاه نانو

آزمایشگاه پاتوبیولوژی نانو، مجهزترین مجموعه آزمایشگاهی بخش غیردولتی در ارومیه و آذربایجان‌غربی است که از اواخر سال ۱۳۹۷ در خدمت جامعه پزشکی و بیماران مراجعه‌کننده قرار گرفته است. این مجموعه در محیطی ایمن با بهره‌گیری از آخرین تجهیزات آزمایشگاهی دنیا، تیم تخصصی مجرب شامل پزشکان آزمایشگاهی و متخصصین آسیب شناسی بالینی و تشریحی، مفتخر به ارائه خدماتی با بالاترین دقت و کیفیت به مراجعان عزیز از منطقه شمال‌غرب کشور و کشورهای همجوار است.

فهرست الفبایی آزمایش‌ها