تجهیزات آزمایشگاهی هماتولوژی

دقت و سرعت دستگاه‌های مورد استفاده در آزمایشگاه‌های طبی، یکی از عوامل کلیدی در ارائه خدمات آزمایشگاهی به پزشکان و مراجعان گرامی است و کمک شایانی به تشخیص بیماری‌ها، و درمان آنها در گام بعدی می‌کند. آزمایشگاه تخصصی نانو ضمن در اختیار داشتن تیم تخصصی پزشکان و پرسنل مجرب، و رعایت استانداردهای دقیق کنترل کیفی، مجهز به جدیدترین و دقیق‌ترین دستگاه‌های آزمایشگاهی است. این قسمت به معرفی برخی از تجهیزات آزمایشگاه نانو بر اساس بخش‌های آزمایشگاهی آن اختصاص دارد.

مجهز به آخرین تکنولوژی‌های روز در

تجهیزات آزمایشگاهی

فلسفه کار نانو، استفاده از بهترین دستگاه‌های آزمایشگاهی مطابق آخرین استانداردها برای ارائه خدماتی شایسته مراجعان گرامی است.

Advia 2120i

کمپانی سازنده: Siemens

محصول: آلمان

ظرفیت پردازش: ۱۲۰ تست در ساعت

قابلیت اندازه‌گیری ۵۰ پارامتر خونی

تکنولوژی فلوسایتومتری زیمنس در دستگاه Advia 2120i به علت وجود تکنولوژی UFC موجود در آن، در اکثر رفرانس‌های هماتولوژی به عنوان غول هماتولوژی جهان نام برده می‌شود. افتراق WBC از دو طریق کانال رنگ‌آمیزی پروکسیدازی و بازوفیلی، اندازه‌گیری همزمان Hb به دو صورت لیزر اسکترینگ و اسپکتروفتومتری، اندازه‌گیری مستقیم پارامترهای مربوط به CSF و رتیکولوسیت، و گزارش مورفولوژی سلول‌های WBC غیرطبیعی از جمله قابلیت‌های این دستگاه است.

آزمایشگاه نانو دارای دو دستگاه Advia 2120i است که به‌صورت همزمان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

MINICAP flex

کمپانی سازنده: Sebia

محصول: فرانسه

ظرفیت پردازش: ۲۰ تست در ساعت

تکنولوژی مدرن Minicap2 شرکت بیومریو فرانسه با تأییدیه‌های جهانی IFCC و CE و FDA قادر است ضمن پاسخگویی به درخواست تخصصی الکتروفورز هموگلوبین و پروتئین‌های سرم با دقت و صحت بالا، دقیق‌ترین نتایج را برای پروفایل‌های تالاسمی با جداسازی هموگلوبین‌های F و A2 و سایر واریانت‌های Hb ارائه نماید.

CAPILLARYS 3

کمپانی سازنده: Sebia

محصول: فرانسه

ظرفیت پردازش: ۴۳ تست هموگلوبین در ساعت

انجام آزمایش‌های پروتئین سرم و ادرار، هموگلوبین A1c و واریانت‌های متنوع هموگلوبین، و تست ایمونوالکتروفورز از قابلیت‌های این دستگاه هشت‌کاناله است. این دستگاه دارای تأییدیه‌های بین‌المللی و داخلی است و قادر به انجام ۸۰ تست پروتئین، ۴۳ تست هموگلوبین، و ۱۰ تست ایمونوالکتروفورز در ساعت است.

Sysmex XT-1800i

کمپانی سازنده: Sysmex

محصول: ژاپن

ظرفیت پردازش: ۸۰ تست در ساعت

دستگاه سل‌کانتر (سلول‌شمار) XT-1800i دستگاهی قدرتمند در بخش هماتولوژی است که همزمان ۱۸ پارامتر مربوط به آزمایش کامل خون را به همراه تغییرات مورفولوژیک سلول‌های خونی گزارش می‌کند. این دستگاه به‌صورت بکاپ یا ذخیره در آزمایشگاه نانو به کار می‌رود و در صورت بروز هرگونه مشکل برای دستگاه اصلی، وارد چرخه کار می‌شود.

STA Satellite Max

کمپانی سازنده: Diagnostica Stago

محصول: فرانسه

دستگاه STA Satellite Max یک دستگاه تمام‌اتوماتیک کاربردی برای بخش هماتولوژی است و امکان انجام کلیه تست‌های روتین و تخصصی با سه تکنیک انعقادی، کروموژنیک و ایمونوتوربیدومتریک را داراست. سیستم pipetting ویژه جدید استاگو (Double resolution pipetting system) موجب دقت عالی و بسیار بالای این دستگاه می‌شود.

THERMA NE 100 pos

کمپانی سازنده: Linear

محصول: فرانسه

ظرفیت پردازش: ۲۵۰ تست در ساعت

دستگاه سدیمان THERMA NE 100 یک اتوآنالایزر قدرتمند و قابل‌اطمینان با دسترسی تصادفی است که ظرفیت ۱۰۰ نمونه و قابلیت انجام ۲۵۰ تست در ساعت را دارد و نتایج دقیق‌تر و سریع‌تری نسبت به مدل‌های قبلی این سری از دستگاه‌ها دارد.

KC4 Delta

کمپانی سازنده: Diagnostica Stago

محصول: فرانسه

ظرفیت پردازش: ۱۲۰ تست در ساعت

دستگاه کوآگلومتر KC4 Delta برای اندازه‌گیری فاکتورهای انعقادی خون، از جمله تست‌های PT، PTT، FDP، فیبرینوژن، فاکتور ۵ لیدن، آزمایش لوپوس آنتی‌کواگولانت (LAC)، و فاکتورهای مسیر داخلی و خارجی انعقاد خون، با روش Micro-mechanical colt detection به‌صورت نیمه‌اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه قابلیت برنامه‌ریزی برای انجام تست‌های مختلف را داراست.

مزایای انجام آزمایش‌های هماتولوژی در

آزمایشگاه نانو

آزمایشگاه پاتوبیولوژی نانو، مجهزترین مجموعه آزمایشگاهی بخش غیردولتی در ارومیه و آذربایجان‌غربی است که از اواخر سال ۱۳۹۷ در خدمت جامعه پزشکی و بیماران مراجعه‌کننده قرار گرفته است. این مجموعه در محیطی ایمن با بهره‌گیری از آخرین تجهیزات آزمایشگاهی دنیا، تیم تخصصی مجرب شامل پزشکان آزمایشگاهی و متخصصین آسیب شناسی بالینی و تشریحی، مفتخر به ارائه خدماتی با بالاترین دقت و کیفیت به مراجعان عزیز از منطقه شمال‌غرب کشور و کشورهای همجوار است.