بیماری‌های مرتبط با دیابت

دیابت یکی از دلایل عمده‌ در بروز نارسایی کلیه، کوری، حمله قلبی، سکته و قطع اعضای تحتانی بدن در سراسر جهان و مخصوصاً در کشورهای فقیر و در حال توسعه است. در سال ۲۰۱۹، حدود دو میلیون نفر در جهان بر اثر دیابت و بیماری‌های کلیوی ناشی از آن جان خود را از دست دادند. این در حالی‌ست که دیابت و بیماری‌های بعدیِ آن قابل درمان و کنترل است.
به‌عنوان یک بیماری دیابتی، ضروری است که از عوارض احتمالی ناشی از این بیماری آگاهی کامل داشته باشید و با بررسی دوره‌ای منظم، مانع از وارد شدن صدمه به خود و عزیزان‌تان شوید.

لیست کامل مقالات مجله دیابت را در بخش فهرست موضوعی مطالعه کنید.

دانستنی‌های اولیه برای

بیماری‌های مرتبط با دیابت

انجام

انواع تست‌های تخصصی دیابت در ارومیه

مرکز آزمایشگاهی نانو، یک مرکز مجهز تشخیصی در ارومیه است که آمادگی پذیرش و انجام کلیه‌ی آزمایش‌های مربوط به دیابت را داراست.

 • glucosemeter

  غربالگری دیابت

  یک‌سوم از افراد دیابتی، اطلاعی از بیماری ندارند. برای تشخیص زودهنگام دیابت چه باید کرد؟

 • test-tube-1

  آزمایش HbA1c (A1c)

  تعیین میانگین سطح قند خون در ۲ تا ۳ ماه گذشته برای تشخیص ابتلا به پیش‌دیابت و دیابت

 • data

  تست‌های روتین دیابت

  معاینات و آزمایش‌های منظم ضروری برای افراد مبتلا به دیابت و پیش‌دیابت برای کنترل بیماری

همراه با شما

در مسیر سلامتی

احتمالا شما هم وقتی دانستید مبتلا به دیابت هستید، شوکه شده‌اید. اما این بیماری خطرناک و مادام‌العمر، با تشخیص به‌موقع و رعایت دستورالعمل‌های پزشکی، کاملا قابل‌کنترل است. یک فرد دیابتی می‌تواند مانند افراد عادی از یک زندگی سالم و بدون محدودیت لذت ببرد.

همکاران ما در آزمایشگاه نانو ارومیه با شماره‌های ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۳ و ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۶ و یا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۴۸۰۵۲۷۲۴ منتظر دریافت هرگونه سؤالات شما در زمینه دیابت و تست‌های مرتبط با آن هستند.