عوارض ناشی از دیابت

قند خون بالا می‌تواند به قسمت‌هایی از بدن از جمله پاها و چشم‌ها آسیب جدی وارد کند. این عارضه دیابت نامیده می‌شود. با این حال، می توانید اقداماتی را برای جلوگیری یا به تاخیر انداختن بسیاری از این عوارض جانبی دیابت انجام دهید. اثرات دیابت بر بدن می‌تواند به آرامی و اغلب بدون هشدار رخ دهد. با گذشت زمان، گلوکز (قند) بیش از حد در خون می‌تواند به چندین اندام آسیب برساند. این‌ها اغلب به عنوان “عوارض جانبی” دیابت شناخته می‌شوند.
اگر دیابت برای شما تشخیص داده شده است، اقدامات پزشکی مهمی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش خطر ابتلا به بسیاری از مشکلات حادتر انجام دهید.

لیست کامل مقالات مجله دیابت را در بخش فهرست موضوعی مطالعه کنید.

دانستنی‌های اولیه برای

عوارض ناشی از دیابت

انجام

انواع تست‌های تخصصی دیابت در ارومیه

مرکز آزمایشگاهی نانو، یک مرکز مجهز تشخیصی در ارومیه است که آمادگی پذیرش و انجام کلیه‌ی آزمایش‌های مربوط به دیابت را داراست.

 • glucosemeter

  غربالگری دیابت

  یک‌سوم از افراد دیابتی، اطلاعی از بیماری ندارند. برای تشخیص زودهنگام دیابت چه باید کرد؟

 • test-tube-1

  آزمایش HbA1c (A1c)

  تعیین میانگین سطح قند خون در ۲ تا ۳ ماه گذشته برای تشخیص ابتلا به پیش‌دیابت و دیابت

 • data

  تست‌های روتین دیابت

  معاینات و آزمایش‌های منظم ضروری برای افراد مبتلا به دیابت و پیش‌دیابت برای کنترل بیماری

همراه با شما

در مسیر سلامتی

احتمالا شما هم وقتی دانستید مبتلا به دیابت هستید، شوکه شده‌اید. اما این بیماری خطرناک و مادام‌العمر، با تشخیص به‌موقع و رعایت دستورالعمل‌های پزشکی، کاملا قابل‌کنترل است. یک فرد دیابتی می‌تواند مانند افراد عادی از یک زندگی سالم و بدون محدودیت لذت ببرد.

همکاران ما در آزمایشگاه نانو ارومیه با شماره‌های ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۳ و ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۶ و یا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۴۸۰۵۲۷۲۴ منتظر دریافت هرگونه سؤالات شما در زمینه دیابت و تست‌های مرتبط با آن هستند.