PCR سلولی مولکولی

نانو، در آستانه راه‌اندازی مرکز مجهز آزمایش سلولی و مولکولی

شیوع پاندمی ویروس دهشتناک کووید ۱۹ با اثرات مخرب آن بر تمام عرصه‌های زندگی انسان در تمام دنیا، سیستم بهداشت و درمان کشورهای مختلف را از یک خواب چندین‌ساله بیدار کرده و همگان را متوجه اهمیت بخش تشخیصی سلولی و مولکولی در مراکز آزمایشگاهی کرده است.

تا پیش از این در ایران بخش سلولی و مولکولی در اکثر مراکز به فراموشی سپرده شده بود. اما این جرقه در برهه فعلی، اهمیت بخش‌های مذکور و نقش مهم آن در سلامت جامعه را تداعی کرد.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی نانو بر اساس رسالت حرفه‌ای خود، همواره دو نکته اساسی را در فلسفه کار خود مد نظر قرار داده است: اولین‌ها، آخرین‌ها.

اولین‌ها

آزمایشگاه نانو از ابتدای تصمیم به راه‌اندازی، همیشه در جستجوی روشی برای ارائه خدمات مدرن به عامه مردم بوده است؛ خدماتی که برای اولین بار در آذربایجان‌غربی ارائه می‌شود. این موضوع در مورد بخش سلولی و مولکولی این مرکز نیز صادق است.

بخش سلولی و مولکولی آزمایشگاه نانو یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین بخش‌های موجود در این زمینه، و آزمایشگاه نانو اولین آزمایشگاه دارای بخش جداگانه برای این منظور در شمال‌غرب کشور است. این قسمت از آزمایشگاه نانو در فضایی کاملا جدا از سایر بخش‌های آزمایشگاه، در محیطی به مساحت تقریبی ۹۰ متر مربع با ورودی و سالن جداگانه طراحی شده است.

طراحی و تجهیز این قسمت با رعایت بالاترین سطح ایمنی زیستی و سیستم‌های ایزولاسیون و سیستم فیلتراسیون پیشرفته‌ ضد ویروسی انجام گرفته است و با استانداردهای جهانی و چک‌لیست سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت و درمان ایران مطابقت کامل دارد.

با توجه به اهمیت ایمنی در این بخش و کار با انواع ویروس‌های کشنده و خطرناک، رعایت پروتکل‌های حفاظتی برای کارکنان و همچنین مراجعه‌کنندگان آن بسیار مهم و حیاتی است. به این منظور، سیستم تمام‌اتوماتیک ضدعفونی توسط اشعه ماوراء‌بنفش در این بخش مستقر شده است که خودِ این سیستم نیز توسط دو محور دستی و کنترل از راه دور به‌صورت دائمی تحت نظر است.

آخرین‌ها

آزمایشگاه نانو همواره در تلاش برای به خدمت گرفتن آخرین تکنولوژی‌های روز در تجهیزات بخش‌های مختلف آزمایشگاهی است. تیم مدیریتی آزمایشگاه نانو با تلاش شبانه‌روزی توانسته‌اند آخرین تکنولوژی پی‌سی‌آر را وارد این مرکز کرده و و با وجود شرایط دشوار تحریم، بخش سلولی و مولکولی آزمایشگاه نانو را مجهز به دستگاه Real time شرکت کیاژن آلمان نمایند. این دستگاه در نوع خود چه از نظر دقت و چه از نظر سرعت، در بین دستگاه‌های مشابه بی‌نظیر است.

بخش سلولی و مولکولی آزمایشگاه نانو، رسالت خود را ارائه خدمات برتر و منطبق بر آخرین استانداردهای جهانی برای تمام اقشار جامعه می‌داند. در شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا، ظرفیت‌های این مرکز در خدمت تمام شهروندان گرامی ارومیه و استان آذربایجان‌غربی و همچنین استان‌های همجوار است.

مطالب بیشتر در بخش مقالات سایت آزمایشگاه نانو

آزمایشگاه پاتوبیولوژی نانو، یکی از مراکز مجهز آزمایشگاهی بخش خصوصی در ارومیه و آذربایجان‌غربی است که از اواخر سال ۱۳۹۷ با بهره‌گیری از تجهیزات مدرن و منحصربه‌فرد آزمایشگاهی و با رویکردی بیمار-محور در خدمت جامعه پزشکی و طیف وسیعی از بیماران مراجعه‌کننده از هموطنان گرامی و بیماران کشورهای همجوار قرار گرفته است و افتخار دارد به عنوان یکی از کامل‌ترین و بهترین آزمایشگاه‌های ارومیه در خدمت مردم عزیز این منطقه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *