دیابت و کودکان

دیابت نوع ۱ در کودکان زمانی است که در آن بدن کودک شما نمی‌تواند یک هورمون مهم (انسولین) را تولید کند. بنابراین، انسولین از دست رفته باید با تزریق انسولین یا پمپ انسولین جایگزین شود. دیابت نوع ۱ در کودکان قبلاً دیابت نوجوانان یا دیابت وابسته به انسولین نامیده می‌شد.
تشخیص دیابت نوع ۱ در کودکان به خصوص در ابتدا می‌تواند بسیار دشوار باشد. حتی شما و فرزندتان – بسته به سن فرزندتان – باید یاد بگیرید که چگونه واکسن بزنید، کالری بشمارید و قند خون را کنترل کنید.
هیچ درمانی برای دیابت نوع ۱ در کودکان وجود ندارد، اما می‌توان آن را کنترل کرد. پیشرفت در نظارت بر قند خون و تزریق انسولین، مدیریت قند خون و کیفیت زندگی را در کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ بهبود بخشیده است.

لیست کامل مقالات مجله دیابت را در بخش فهرست موضوعی مطالعه کنید.

دانستنی‌های اولیه برای

عوارض ناشی از دیابت

انجام

انواع تست‌های تخصصی دیابت در ارومیه

مرکز آزمایشگاهی نانو، یک مرکز مجهز تشخیصی در ارومیه است که آمادگی پذیرش و انجام کلیه‌ی آزمایش‌های مربوط به دیابت را داراست.

 • glucosemeter

  غربالگری دیابت

  یک‌سوم از افراد دیابتی، اطلاعی از بیماری ندارند. برای تشخیص زودهنگام دیابت چه باید کرد؟

 • test-tube-1

  آزمایش HbA1c (A1c)

  تعیین میانگین سطح قند خون در ۲ تا ۳ ماه گذشته برای تشخیص ابتلا به پیش‌دیابت و دیابت

 • data

  تست‌های روتین دیابت

  معاینات و آزمایش‌های منظم ضروری برای افراد مبتلا به دیابت و پیش‌دیابت برای کنترل بیماری

همراه با شما

در مسیر سلامتی

احتمالا شما هم وقتی دانستید مبتلا به دیابت هستید، شوکه شده‌اید. اما این بیماری خطرناک و مادام‌العمر، با تشخیص به‌موقع و رعایت دستورالعمل‌های پزشکی، کاملا قابل‌کنترل است. یک فرد دیابتی می‌تواند مانند افراد عادی از یک زندگی سالم و بدون محدودیت لذت ببرد.

همکاران ما در آزمایشگاه نانو ارومیه با شماره‌های ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۳ و ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۶ و یا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۴۸۰۵۲۷۲۴ منتظر دریافت هرگونه سؤالات شما در زمینه دیابت و تست‌های مرتبط با آن هستند.