داروهای مورد نیاز برای دیابت

از مطب دکتر به خانه برگشته‌اید و اخباری که شنیده‌اید، شما را به فکر فرو برده است: به دیابت مبتلا هستید و باید سطح قند خون خود را کنترل کنید. طبیعتاً در این شرایط ذهن‌ شما مشغول تغییراتی است که در مسیر زندگی خود باید ایجاد کنید. خوشبختانه در صورت تشخیص به‌موقع دیابت و پیروی از دستورالعمل‌های پزشک معالج، این بیماری باعث محدودیت در زندگی شما نخواهد شد.

در عین حال باید زمان کوتاهی را هم صرف بررسی داروها و لوازمی کنید که به کنترل بیماری شما کمک می‌کند. هر کدام از آنها نقش متفاوتی در مدیریت دیابت و پیشگیری از عوارض آن دارند.

لیست کامل مقالات مجله دیابت را در بخش فهرست موضوعی مطالعه کنید.

دانستنی‌های اولیه برای

داروها و ابزارهای کنترل و درمان دیابت

انجام

انواع تست‌های تخصصی دیابت در ارومیه

مرکز آزمایشگاهی نانو، یک مرکز مجهز تشخیصی در ارومیه است که آمادگی پذیرش و انجام کلیه‌ی آزمایش‌های مربوط به دیابت را داراست.

 • glucosemeter

  غربالگری دیابت

  یک‌سوم از افراد دیابتی، اطلاعی از بیماری ندارند. برای تشخیص زودهنگام دیابت چه باید کرد؟

 • test-tube-1

  آزمایش HbA1c (A1c)

  تعیین میانگین سطح قند خون در ۲ تا ۳ ماه گذشته برای تشخیص ابتلا به پیش‌دیابت و دیابت

 • data

  تست‌های روتین دیابت

  معاینات و آزمایش‌های منظم ضروری برای افراد مبتلا به دیابت و پیش‌دیابت برای کنترل بیماری

همراه با شما

در مسیر سلامتی

احتمالا شما هم وقتی دانستید مبتلا به دیابت هستید، شوکه شده‌اید. اما این بیماری خطرناک و مادام‌العمر، با تشخیص به‌موقع و رعایت دستورالعمل‌های پزشکی، کاملا قابل‌کنترل است. یک فرد دیابتی می‌تواند مانند افراد عادی از یک زندگی سالم و بدون محدودیت لذت ببرد.

همکاران ما در آزمایشگاه نانو ارومیه با شماره‌های ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۳ و ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۶ و یا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۴۸۰۵۲۷۲۴ منتظر دریافت هرگونه سؤالات شما در زمینه دیابت و تست‌های مرتبط با آن هستند.