پیشگیری از دیابت

بر اساس آمارهای فدراسیون جهانی دیابت (IDF)، در کشورهای خاورمیانه از هر ۶ نفر، یک نفر به دیابت مبتلاست و یک‌سوم از این افراد اطلاعی از بیماری خود ندارند. اما چگونه می‌توان از بروز دیابت جلوگیری کرد؟ این موضوع خصوصاً برای افرادی که در بین اعضای خانواده خود سابقه ابتلا به دیابت دارند و سایر افرادی که در معرض خطر دیابت هستند، حائز اهمیت است.

خوشبختانه با اتخاذ سبک زندگی سالم، تا حد زیادی می‌توان مانع از بروز این بیماری شد. برای اطلاع از چگونگی این موضوع، همراه این قسمت از مجله سلامت دیابت باشید.

لیست کامل مقالات مجله دیابت را در بخش فهرست موضوعی مطالعه کنید.

دانستنی‌های اولیه برای

پیشگیری از دیابت

انجام

انواع تست‌های تخصصی دیابت در ارومیه

مرکز آزمایشگاهی نانو، یک مرکز مجهز تشخیصی در ارومیه است که آمادگی پذیرش و انجام کلیه‌ی آزمایش‌های مربوط به دیابت را داراست.

 • glucosemeter

  غربالگری دیابت

  یک‌سوم از افراد دیابتی، اطلاعی از بیماری ندارند. برای تشخیص زودهنگام دیابت چه باید کرد؟

 • test-tube-1

  آزمایش HbA1c (A1c)

  تعیین میانگین سطح قند خون در ۲ تا ۳ ماه گذشته برای تشخیص ابتلا به پیش‌دیابت و دیابت

 • data

  تست‌های روتین دیابت

  معاینات و آزمایش‌های منظم ضروری برای افراد مبتلا به دیابت و پیش‌دیابت برای کنترل بیماری

همراه با شما

در مسیر سلامتی

احتمالا شما هم وقتی دانستید مبتلا به دیابت هستید، شوکه شده‌اید. اما این بیماری خطرناک و مادام‌العمر، با تشخیص به‌موقع و رعایت دستورالعمل‌های پزشکی، کاملا قابل‌کنترل است. یک فرد دیابتی می‌تواند مانند افراد عادی از یک زندگی سالم و بدون محدودیت لذت ببرد.

همکاران ما در آزمایشگاه نانو ارومیه با شماره‌های ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۳ و ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۶ و یا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۴۸۰۵۲۷۲۴ منتظر دریافت هرگونه سؤالات شما در زمینه دیابت و تست‌های مرتبط با آن هستند.