عوارض و بیماری‌های پا در بیماران دیابتی

اگر مبتلا به دیابت هستید، قطعا با مشکلات و دردهای پاها نیز سروکار دارید. اما درک این‌که دیابت چگونه روی پاهای شما تأثیر می‌گذارد می‌تواند به شما در جلوگیری از این عوارض کمک کند.
قند خون بالا که به عنوان هیپوگلیسمی نیز شناخته می شود، می تواند بر سیستم‌های عصبی پاهای شما تأثیر بگذارد.
همچنین می تواند بر گردش خون تأثیر بگذارد و منجربه کاهش جریان خون در پاها شود. بدون خون کافی، بریدگی‌ها و زخم‌ها می‌توانند زمان بهبودی طولانی‌تری نسبت به حالت نرمال داشته باشند. همچنین ممکن است گرفتگی و درد در پاهای خود را نیز تجربه کنید.
در صورت عدم درمان، این مشکلات پا می تواند منجر به زخم پا، عفونت و در بدترین حالت، شکستگی شود. با مراقبت خوب و منظم از پا می‌توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد.

لیست کامل مقالات مجله دیابت را در بخش فهرست موضوعی مطالعه کنید.

دانستنی‌های اولیه برای

عوارض و بیماری‌های پا در بیماران دیابتی

انجام

انواع تست‌های تخصصی دیابت در ارومیه

مرکز آزمایشگاهی نانو، یک مرکز مجهز تشخیصی در ارومیه است که آمادگی پذیرش و انجام کلیه‌ی آزمایش‌های مربوط به دیابت را داراست.

 • glucosemeter

  غربالگری دیابت

  یک‌سوم از افراد دیابتی، اطلاعی از بیماری ندارند. برای تشخیص زودهنگام دیابت چه باید کرد؟

 • test-tube-1

  آزمایش HbA1c (A1c)

  تعیین میانگین سطح قند خون در ۲ تا ۳ ماه گذشته برای تشخیص ابتلا به پیش‌دیابت و دیابت

 • data

  تست‌های روتین دیابت

  معاینات و آزمایش‌های منظم ضروری برای افراد مبتلا به دیابت و پیش‌دیابت برای کنترل بیماری

همراه با شما

در مسیر سلامتی

احتمالا شما هم وقتی دانستید مبتلا به دیابت هستید، شوکه شده‌اید. اما این بیماری خطرناک و مادام‌العمر، با تشخیص به‌موقع و رعایت دستورالعمل‌های پزشکی، کاملا قابل‌کنترل است. یک فرد دیابتی می‌تواند مانند افراد عادی از یک زندگی سالم و بدون محدودیت لذت ببرد.

همکاران ما در آزمایشگاه نانو ارومیه با شماره‌های ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۳ و ۰۴۴۳۳۴۵۷۹۹۶ و یا از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۴۸۰۵۲۷۲۴ منتظر دریافت هرگونه سؤالات شما در زمینه دیابت و تست‌های مرتبط با آن هستند.